Başlangıç ve Bitiş Tarihi
14.11.2013- 14.11.2013
Başlangıç ve Bitiş Saati
12:11- 12:11
Yer / Adres :
Web Adresi :
E-posta Adresi :
İlgili Kişi :
Yüksekokulumuz "Mavi Çocuk Utku Oyuncak Odaları ve Oyun Parkları Projesi'ne Katılım Gerçekleştirdi

 Gazeteci Kemal Yücel’in başlatmış olduğu “Mavi Çocuk Utku Oyuncak Odaları ve Oyun Parkları Projesi”ne üniversitemizden de destek geldi.

Geçtiğimiz Şubat Ayında beynindeki tümör nedeniyle altı yaşında hayatını kaybeden ve bağışlanan organlarıyla beş çocuğa hayat veren Ali Utku Yücel’in adının verildiği Yamaçlı Mahallesi’ndeki Mavi Çocuk Utku Anaokulu’na ziyarette bulunan Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürümüz ve Dış İlişkiler Birim Başkanımız Yrd. Doç. Dr. İ. Efe Efeoğlu, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanımız Mehmet Oruç ve beraberlerindeki öğrencilerimiz, getirdikleri çeşitli oyuncak ve kırtasiye malzemelerini burada eğitim gören çocuklara hediye ettiler. Aldıkları hediyeler ile mutlu olan çocuklar Adana BTÜ öğrencileri ile oyunlar oynayıp, eğlenceli anlar geçirdiler.

Proje hakkında bilgi veren gazeteci Kemal Yücel, “okulun yeni olduğunu ve ihtiyaçların da çok olduğunu belirtti. Yücel, köy okullarındaki çocukları da oyuncaklar ile buluşturmak için “Mavi Çocuk Utku Oyuncak Odaları ve Oyun Parkları Projesi” başlattıklarını ifade ederek,  Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin bu kampanyaya destek vermesinden dolayı mutlu olduğu dile getirdi.

“Çocuklarımız geleceğimizdir” diyen Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanımız Mehmet Oruç, çocuklara yönelik her türlü kampanyanın desteklenmesi gerektiğini belirtti. Oruç, “ Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız için her şeyin en iyisini yapmalıyız. Her bakımdan büyük anlam taşıyan bu projeyi desteklemekten, bu güzel yavrularımızın arasında olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Yrd. Doç. Dr. Efe Efeoğlu çocukları sevmenin ve onları sevindirmenin önemine vurgu yaptı. Efeoğlu, “ Aramızdan çok erken ayrılan sevgili Utku kardeşimizin adını taşıyan bu okulda olmak, buradaki çocuklar için bir şeyler yapmaya çalışmak bizleri mutlu ediyor. Herkesi Sayın Kemal Yücel’in çağrısına kulak vermeye ve bu güzel kampanyayı desteklemeye davet ediyoruz. Bu okullarda nice Utkular yetişecek” ifadelerini kullandı.

Rektörümüz Prof. Dr. Adem Ersoy “Mavi Çocuk Utku Oyuncak Odaları ve Oyun Parkları Projesi” ile ilgili bir açıklama yaptı. Ersoy, “hastalığı sırasında dualarımızı eksik etmediğimiz, ancak maalesef aramızdan çok zamansız ayrılan oğlumuz Ali Utku’nun adını taşıyan bu projeye ve okulumuza destek vermeyi kendimize görev bildik ve bundan ötürü mutluluk duyuyoruz. Çocukların güldüğü yerde huzur vardır, mutluluk vardır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza yönelik böyle bir proje gerçekleştirdiği ve bize de yardım etme fırsatı tanıdığı için gazeteci arkadaşımız Kemal Yücel’e teşekkür ediyor, acısını bir kez daha en derin hislerimizle paylaşıyoruz. Adana BTÜ ailesi her zaman ihtiyaç sahibi çocuklarımızın yanında olacaktır” ifadelerini kullandı.